Jak se orientovat v nepřeberném množství typů skládaných papírových ručníků?

Často se setkávám s dotazy zákazníků na rozdíly v typech skládaných papírových ručníků.

 

Máte za úkol vybrat a objednat vhodný typ pro Vaši provozovnu a nevíte který vybrat?

 

Počet vrstev a množství v kartonu je patrný již z názvu výrobku, ale jaký je rozdíl mezi celulózou, recyklovaným papírem a co je vlastně recykl Tetra Pak?

 

Pokud jsme se nyní rozhodli věnovat první skupině a budeme tedy vybírat mezi typy ručníků vyrobených z recyklovaného papíru, začneme se rozhodovat podle počtu vrstev jednotlivých listů (1vr) (2vr) (3vr) (4vr) a počtu listů v jednom balení (3000) (3200) (4000) (5000).  Cena se poté mění celkem adekvátně poměru – cena/počet listů.  Pak už snad pouze výběr v provedení šedá / zelená.

 

ručníky

Jaký je ale rozdíl mezi ručníky z recyklovaného papíru a z recyklovaného papíru Tetra Pak?

 

Tetra Pak – Charakteristická přírodní světle hnědá barva těchto výrobků je způsobena přítomností nebělených celulózových vláken, získaných vyseparováním z nápojových kartonů.

 

Tento výrobek je vyroben právě z recyklovatelných drcených vláken z obalu Tetra Pak, které každý z nás denně používá. Ať jsou to obaly na mléko, nebo džusy a ovocné šťávy, každý z nás ročně vyprodukuje odpad v množství několika kilogramů ročně.

 

 

 

V kartonech papírových ručníků vyrobených recyklací z nápojových kartonů je většinou 4200 listů.  Zde si již výrobci nepotřebují “hrát” na nižší cenu upravenou menším počtem listů.

 

Těmto výrobkům dává přednost člověk, který hledá kvalitu za přijatelnou cenu a nikoliv honbu za vítězstvím ve výběrovém řízení.

 

Čím je zaručena vyšší odolnost a absorbce?

Procento dlouhých vláken získaných z recyklovaných nápojových kartonů celulózy je vyšší, než to které je obsaženo ve standardním celulózovém mixu. Proto použitá celulózová vlákna zaručují vysokou pevnost, savost a měkkost.

 

Poslední skupinu zastupují ručníky vyrobené z celulózy.

 

Čistá celulózová vlákna zaručují vyšší savost, pevnost a příjemný omak

 

ručníky

 

A konkrétní cenové porovnání?

 

“Nejlevnější papírové skládané ručníky” se dají pořídit již od 195.- Kč bez DPH za karton.

Pro utření – osušení rukou při použití této  varianty jednovrstvých papírových ručníků, potřebujeme cca v průměru 4 listy tohoto výrobku.  Náklady tedy činí cca 0,16 Kč.

 

nejlevnější papírové ručníky

 

 

Používání nejlevnějších papírových ručníků často evokuje potřebu zákazníků plýtvat s tímto výrobkem.

 

zásobník JUMBO

 

Papírové ručníky z recyklovaných obalů Tetra Pak pořídíte již velice příznivě v poměru kvalita / cena a osobně bych na toaletách v restauraci raději uvítal tento typ ručníků.

 

ručníky papírové

 

4200 listů těchto ručníků, kterých navíc pro komfortní utření člověk potřebuje pouze jeden max. 2 listy, pořídíte již od 344.- Kč bez DPH.

 

Papírové ručníky Eko Natural Lucart V2, 21×21 

Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že při použití tohoto  typu  skládaných dvouvrstvých papírových ručníků nám postačuje pro komfortní utření rukou dva útržky, vychází nám náklady na jedno utření rukou v částce  0,16 Kč bez DPH.

 

papírové ručníky

 

Pokud bychom se rozhodovali mezi ručníky vyrobených z celulózy, můžeme vybírat z ručníků se dvěmi, nebo čtyřmi vrstvami. U těchto již opravdu postačuje jediný list pro komfortní utření a osušení rukou.

 

Novinkou jsou na trhu i papírové utěrky NO CLOG, které řeší problém ucpávajících se záchodů. I přestože se jedná o papírové ručníky a nikoliv toaletní papír, často si návštěvníci toalet vytrhnou několik listů ze zásobníku, kterými “obeskládají” záchodové prkénko a posléze spláchnou. Tento typ papírových ručníků se dokáže do 2 minut rozložit a uvolnit tak vytvořenou zábranu v odpadu.

 

Cenové porovnání nejlevnějších celulózových ručníků:

 

Papírové ručníky Strong Lucart M20 (865005) od italského výrobce   400.- Kč bez DPH

Papírové ručníky Strong Lucart M20

Proto je zaručena úspora při používání oproti běžným ručníkům. Čistá celulózová vlákna zaručují vyšší savost, pevnost a příjemný omak.

Vrstvy: 2
Materiál: celulóza
Rozměr rozložený: 20x32cm
Rozměr složený: 20x8cm

Počet ks v balíčku: 125
Počet bal. v kartonu: 15
Počet bal. na paletě: 66

 

Skládané papírové ručníky celulóza CZ 3000ks   413.- Kč bez DPH

Skládané papírové ručníky 3000ks

rozměr: 250 x 230mm
materiál: celulóza
počet vrstev: 2
barva: bílá
kód: 92195
gramáž: 2x18g