3 tipy, jak vyčistit odpad bez instalatéra

Snad každý z nás někdy doma řešil ucpaný odpad v koupelně nebo kuchyni. Ucpaný dřez v kuchyni způsobují zbytky potravin, v umyvadle, vaně či sprše v koupelně nás trápí především zase vlasy a chlupy. To vše může způsobit špatné odtékání vody. Postupné usazování nečistot tvoří v odpadu “zátku”, která musí být čas od času mechanicky odstraněna.

 

Máme pro vás pár 3 tipy na údržbu i čištění odpadu, díky kterým se obejdete bez pomoci instalatéra a ušetříte pár korun do domácí pokladny.


ucpany-odpad

 

1. Pravidelná kontrola
Stejně jako pravidelně vysáváte, utíráte prach a myjete podlahu, starejte se i o odpady v celé domácnosti.
Do umyvadla pořiďte šikovné sítko, které po každém mytí nádobí vyčistíte a největší zbytky jídla tak skončí v odpadkovém koši a ne ve dřezu. Stejně tak při každém větším úklidu koupelny odstraňte především z odpadu ve sprchovém koutu vše, co tam nepatří.

 

bath-1937412_640

 

2. Babské rady


Zkuste ověřené babské rady na čištění odpadu. Můžete je využívat ve chvílích, kdy už je problém, ale i preventivně, právě při pravidelné kontrole.

kuchyňská sůl – stačí nasypat do odpadu, nechat alespoň 1hod působit a poté zalít odpad horkou vodou
jedlá soda – větší sáček nasypte do odpadu, zalijte hrnkem octa a nechte alespoň 15min působit, poté zalít horkou vodou
– prášek do pečiva – větší sáček nasypte do odpadu, zalijte hrnkem octa a nechte alespoň 15min působit, poté zalít horkou vodou

 

faucet-3857471_640

3. Účinná chemie

 

Nejlepším pomocníkem na ucpané odpady, které téměř neodtékají, nevoní a znemožňují nám běžné používání je hydroxid sodný.

Jde o vysoce účinný čistič odpadůRejsek na odpady / Krtek na odpady), který se postará o odstranění nežádoucích tuků, vlasů, papíru, zbytků jídla a jiných nečistot z odpadního potrubí.

 

Přípravek na čištění odpadů vždy vybírejte a dávkujte s ohledem na materiál potrubí. Na etiketě každého výrobku naleznete doporučené dávkování výrobcem. Přípravek stačí nasypat do dopadu, zalít horkou vodou a nechat působit. Poté stačí jen odpad důkladně propláchnout tekoucí vodou a problém je vyřešen.

rejsek-na-odpady

 

rejsek-cistic-odpadu

 

krtek-cistic-potrubi